Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Najbardziej typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.